Koupele jsou procedury s relaxačním nebo léčebným účinkem.
Perličková koupel
Masážní koupel ve vodě sycené stlačeným vzduchem. Voda má teplotu 36°- 37°C, vzduch je přiváděn do speciálního dírkovaného roštu na dně vany pod tlakem 0,15 MPa. Tato koupel pomáhá u potíží: choroby pohybového systému a kloubů, revmatizmus, chronické záněty orgánů malé pánve, klimakterické potíže, nespavost, chorobná únava, neurotické problémy, poruchy prokrvení, psychické a svalové napětí, nadměrný stres.
Uhličitá koupel
Tato koupel se připravuje sycením vody ohřáté na 32 – 34 °C potravinářským kysličníkem uhličitým z tlakové láhve. K rozpuštění dostatečného množství CO2 ve vodě je nutná nižší teplota vody. Počáteční pocit chladu asi po 10 sekundách vystřídá pocit příjemného tepla. Voda se nesmí zbytečně míchat ani vířit a pacient by se měl v koupeli pohybovat co nejméně, aby se zabránilo nadměrnému hromadění CO2 těsně nad hladinou vody. Uhličitá koupel snižuje krevní tlak, zlepšuje činnost srdce a prokrvení organismu.
Aromatická koupel
Při této koupeli dochází k celotělovému působení éterických olejů (silic) v přírodní léčivé vodě za účelem stimulačním, sedativním, relaxačním nebo tonizujícím podle druhů éterických olejů. Aromatická koupele příznivě ovlivňují pohybový aparát, uvolňují svalové napětí, mají protibolestivý účinek.
Podvodní masáž
Podvodní masáž se aplikuje pacientovi, který leží v 37°C (36°- 38°) teplou lázní ve velké víceúčelové vaně. Vlastní masáž se vykonává pomocí energie vodního proudu, který vytéká pod tlakem 0,2 – 0,4 MPa (t.j. 2 – 4 atm.). Vodní proud se směřuje na tělo manuálně, ze vzdálenosti 10 – 15 cm a pod úhlem 30° – 60°. Změnou vzdálenosti a aplikačního úhlu je možné intenzitu masáže měnit. Masáž působí především na uvolnění ztuhlých svalů a pojivových tkání, zmírnění bolesti a částečné uvolnění kloubů.